Tesisat Malzemeleri

Binalarda olmazsa olmaz elemanalar tesisatlardır ve her sistemin kendine ait bir tesisatı vardır buna örnek vermek gerekirse de doğalgaz tesisatı, su tesisatı elektrik tesisatı bulunmaktadır. Bu tesisatlar yapılırken de pek çok malzeme kullanılmaktadır. Genellikle bu tesisatlar zeminin altında ve duvarların içinde yer aldığından kaliteli ve garantili malzemelerin kullanılarak yapılmaları şarttır. Aksi takdirde bir süre sonra kullanılan malzemenin kalitesiz olmasından kaynaklanan arızalar oluşması durumunda bunun tamiratı için yapıda büyük tadilatlar yapılması gerekmekte ve tesisatın bulunduğu zemin ya da duvarın kırılması ile de uzun ve zahmetli bir tamirat gerektirmektedir.

Bu gibi bir durumun müşterilerimizin başına gelmemesi içinde Akfa Enerji olarak doğalgaz tesisatı ve su tesisatı malzemeleri sunarken bunların kalitesi tartışılmaz firmaların garantili ürünleri olmasına dikkat etmekteyiz.  Tesisat malzemelerini firmamızdan temin eden kişilerin sorun yaşamadan yıllarca doğalgaz ve sıhhi tesisatlarını kullanıyor olmaları da bizim için bir memnuniyet kaynağıdır.

Doğalgaz tesisatında kullanılan malzemeler solenoid vanalar, deprem emniyet sistemleri, regülatörler, gaz alarm cihazları, emniyet vanaları, vanalar, manometre, termometre, körüklü sayaç, fleks bağlantı hortumları, izole mafsal, izolasyon bandı, topraklama çubuğu, izolasyon macun ve sıvıları, kompansatörler, baca aksesuarları, u manometre, sayaç malzemeleri, kelepçe, menfez, pvc dolap, keten, çelik fittings, dişli fittings olarak sayılabilmektedir. Bu malzemelerin her birinin önemi ayrıdır ve hepsi kullanılmak suretiyle de doğalgaz tesisatı yapılmaktadır.

Sıhhi tesisat malzemeleri de kendi aralarında temiz su tesisatı malzemeleri ve atık su malzemeleri olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Temiz su tesisatı yapılırken kullanılan malzemeler ile suyun binaya ulaşması, depolanması, ve dağıtılması yapılandırılmaktadır ve bu malzemelerin suyun kaliteli ve temiz bir şekilde kullanıcıya ulaşması sağlanmaktadır. Atık su tesisatı ise kullanılan pis suyun binadan uzaklaştırılması ve dışarda bulunan pis su borularına ulaşması sağlanmaktadır. Her iki su tesisatında da pvc borular kullanılmakta ve bu borular dayanıklı malzemeler olarak uzun yıllar kullanılmaktadırlar. Paslanma ve kireçlenme sorunu olmaması da bunların tercih edilmesini sağlamaktadır.

Akfa Enerji firması olarak sizlere TSE belgeli ürünler sunmakta ve tercih ettiğiniz ürünleri de kısa zamanda teslim etmekteyiz.

TESİSAT MALZEMELERİNE AİT BÜNYEMİZDEKİ MARKALAR